Konaklama ücretlerinin yüksekliğinden yakınıp, yola çıkma planlarınızı ertelemeyin çünkü bedava konaklama imkanı sunan uygulamaları ve basit konaklama yöntemlerini kullanarak, bütçenizin büyük bölümünü cebinizde tutabilirsiniz. Hem güvenli hem de eğlenceli bir konaklama deneyimi yaşamak isteyenler, birçoğu referans ve üyelik yöntemiyle ilerleyen uygulamaları ya da çadır kurma yöntemini deneyebilir. Ön yargılı yaklaşıp sayfayı kaydırmadan önce daha önce bu yöntemleri kullanıp yeni dostlar edinen ve seyahatlerine renk katan insanların hikayelerini okuyabilirsiniz. İşte bedava konaklama için kullanabileceğiniz yöntemlerden bazıları.

Bedava Konaklama İçin Kullanabileceğiniz Yöntemler

1. Çadır kurmak

Bedava-Konaklama-Yontemleri

Bedava konaklama için çadır kullanmak, kendinize ait bir yeriniz olması açısından faydalı olabilir ama teknolojinin konfor alanından fazla uzaklaşmamış biriyseniz, çadırda kalmak sizin için büyük bir eziyete dönüşebilir. Ayrıca tuvalet ve su ihtiyacınızı giderebileceğiniz, güvenlik sorunu olmayan yerlere çadır kurmayı da ihmal etmeyin. Para vermemek için sağlığınızı ve kendinizi tehlikeye atmayın.

2. Couchsurfing

Bedava-Konaklama

Türklerin misafirperverliği dünyaca ünlü olabilir ama bunu sadece bizim millete has bir durum gibi düşünmeyin. Uluslararası bir misafirperverlik servisi olan Couchsurfing’e üye olarak, sizin gibi misafirperver ve gezgin dostu kişilerin evlerine konuk olup, konaklama ve temel ihtiyaçlarınızı ücretsiz olarak karşılayabilirsiniz. Yeni insanlarla tanışıp, dostluk edinmek de işin bonusu.

3. Mind My House

Mind-My-House

Couchsurfing’de misafir olduğunuz için sizden ev işi, tadilat, bebek bakıcılığı gibi yardım talepleri istenmiyor ama Mind My House uygulamasında durum biraz değişik çünkü bu uygulama aracılığıyla tanışacağınız ev sahipleri, sizden bazı küçük isteklerde bulunabilir. Aklınıza öyle çok büyük şeyler gelmesin. Duvar boyamak, evcil hayvana bakmak ya da yemek yapmak gibi ufak şeyler yaparak, konaklamanızı ücretsiz hale getirebilirsiniz.

4. Homeexchange

Homeexchanged

Homeless bir gezgin değilseniz ve evinizi paylaşmak zorunda olduğunuz başka birileri yoksa Homeexchange uygulaması sizin için hayat kurtarıcı olabilir. Yapmanız gereken tek şey, gideceğiniz rotadan sizin olduğunuz şehre gelmek isteyen bir ev sahibi bulmak. Böylece evlerinizin anahtarlarını değiştirerek, ev konforunda ve ücretsiz şekilde konaklayabilirsiniz. Uygulamaya üye olarak ev alternatiflerinize göz atabilirsiniz.

Kendinizi evinizdeki kadar rahat hissedeceğiniz bir konaklama deneyimi için fazla bir şey yapmanıza ya da binlerce lira ödemenize gerek yok. Hem yeni insanlar hem de yeni kültürler tanıyabileceğiniz bu yöntemler sayesinde arkadaşlarınıza anlatacak birbirinden keyifli hikayeler biriktirebilirsiniz. Korkularınızı, titizlik takıntınızı ve ruhunuzu karartan düşünceleri bir kenara bırakın ve rotanızdaki en uygun evi araştırmaya başlayın. Yollar ve maceralar sizi bekliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here