Seyahat kültürü ve alışkanlıklarının gelişmesiyle birlikte yurt içi ve yurt dışında daha sık yolculuk yapar olduk. Seyahat edebilmek için fırsatları değerlendiren, bayram ve resmi tatil gibi boşluklardan yararlanıp seyahat süresini artıran kesimin yanında ucuz uçak bileti bulduğunda yola çıkanlar da var.

Hava yolu şirketlerinin daha çok destinasyona uçması ve bu alanda yaşanan rekabetle birlikte insanı seyahate teşvik eden sayısız fırsatla karşılaşıyoruz. Ucuz uçak bileti bulabilmek için çok çabalamadan bazı ipuçlarını takip etmek yeterli.

Ucuz-Bilet-Bulmak

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin 10 Tavsiye

1. Karşılaştırma yapın

Hava yolu şirketi sayısının artması ve özellikle ekonomik bilet satan firmaların pazarda rekabete girmesiyle aynı destinasyon için onlarca farklı fiyat önerisi alınabiliyor. Bu karşılaştırmalı ekranda farklı alternatifleri görüp seçim yapmak kolaylaşıyor.

2. Promosyonları takip edin

Hava yolu şirketleri online satış siteleri için özel kampanya ve indirimli fiyat imkanı sunuyor. Dönemsel olarak gerçekleştirilen kampanyalarla hava yolu şirketinin web sitesinde sorguladığınız fiyattan çok daha uygununu online satış sitelerinde yakalamanız mümkün.

3. Aynı şehirde ısrar etmeyin

Popüler şehirlere olan uçuşlarda uygun uçak bileti bulma şansınız daha az talep gören yerlere göre biraz daha düşük. Bu yüzden seyahat planlaması yaparken uygun uçak bileti yakalamak için aynı şehirde ısrarcı olmayın, yakın şehirlere de göz atın. İstanbul Atatürk Havalimanı yerine Sabiha Gökçen Havalimanı çoğu zaman daha uygun bilet bulunabilen bir yer. Yurt dışında da benzer alternatiflere bakın.

Uygun-Ucak-Bileti

4. Günlere takılmayın 

Seyahat konusunda gün sıkıntınız yoksa ve mutlaka belirlediğiniz günde seyahat etmek zorunda değilseniz alternatif günler bütçenizin dostu olabilir. Herkesin sıklıkla seyahat ettiği cuma, cumartesi ve pazar günleri uçak bileti fiyatlarının en yüksek olduğu günler. Hafta içi ve özellikle çarşamba, perşembe günleri çok daha uygun fiyata bilet yakalayabilirsiniz.

5. Aktarmalı uçuşları deneyin

Gitmek istediğimiz yere en kısa yoldan ve en kısa sürede gitmek her zaman karlı olmayabiliyor. Gitmek istediğimiz yer için sadece direkt uçuşları sorgulamak ve karşımıza gelen fiyatlara bakıp karar vermeden önce bir kez daha düşünmek gerek. Aktarmalı uçuşlar uygun fiyatlı bilet bulmak için iyi bir alternatif. Zaman açısından bir sıkıntı yaşanmayan durumlarda aktarmalı uçuşlara mutlaka göz atın.

6. Fazla yükten kurtulun

Birçok hava yolu şirketi yalnızca el bagajıyla seyahat eden yolculara özel tarifeler uygulamaya başladı. Sırt çantası ile yolculuk yapma imkanınız varsa uçak biletini daha ucuza getirip bütçeyi başka alanlarda kullanabilirsiniz.

Ucuz-Ucak-Bileti-Bulmak

7. Taksit seçeneklerini değerlendirin

Hava yolu şirketlerinin web siteleri taksitli uçak bileti satışı yapmıyor. Ucuzabilet.com’da Worldcard ve diğer kredi kartları ile 9 aya varan taksit fırsatıyla yararlanarak uçak bileti satın alınabiliyor. Bu şekilde uçak bileti masrafını yıl içine yayarak seyahat bütçesine katkıda bulunmak ve diğer harcamaları optimize etmek mümkün.

8. Fiyata göre gideceğiniz yere karar verin

Seyahat etmenin en güzel yönlerinden biri sürprizlere ve plan dışı gelişmelere açık olması. Ucuzabilet.com’un ana sayfasında yer alan ‘Ucuz uçak bileti fırsatları’ bölümüne göz atarak en uygun fiyatlı destinasyonu rotanıza ekleyip, yola çıkın. Hiç aklınızda olmayan bir coğrafya ve yepyeni bir şehirde yeni güne başlamak için bundan güzel fırsat olmaz.

9. Endişelerinizi geride bırakın

İnternetin hayatımıza her geçen gün daha da dahil olmasıyla online alışverişlerde zaman zaman sıkıntılı durumlar yaşandığını duyuyoruz. İnternetten yapılan alışverişlerde mağduriyet yaşamamak için alışveriş yaptığımız sitenin kaynağını kontrol etmek gerekiyor.

10. E-posta listesine üye olun

Zaman zaman bazı kişilerin çok ucuza uçak bileti bulduğunu duyup ‘Ben neden bulamıyorum’ diye düşünenlerdenseniz bu öneri tam size göre. E-posta listeleri yeni kampanyalardan haberdar olmak için aklınızda olsun.

Seyahatin en önemli kalemlerinden olan yol masrafını düşürmek çok daha fazla yeri görmek demek. Ucuz uçak bileti bulmak için ipuçlarını uygulayın seyahatinize yeni rotaları ekleyin.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here