Durup dururken, ormanlık arazilere ya da su kenarlarına gitme hayali kuran iflah olmaz bir doğa tutkunuysanız, kamp yapmanın o eşsiz huzurunu yaşamadan ölmemelisiniz. Kamp günleriniz boyunca size lazım olabilecek en temel eşyaları öğrenmek ve kamp yaşamını kendinize zehir etmek istemiyorsanız da seyahat planlamanızı en doğru şekilde yapmaya özen gösterin. Ne de olsa teknolojinin sıcak kollarından ayrılmaya çok da alışık değilsiniz. O halde kamp tecrübenizi acı bir deneyime dönüştürmemek için kamp çantanızda olması gerekenler hakkında birkaç ipucuna ne dersiniz?

Kamp-Cantasinde-Olmasi-Gerekenler

Kamp Çantanızda Olması Gereken 8 Şey

1. El feneri

Kamp için gittiğiniz yerde aydınlatma olsa da yanınızda el feneriniz mutlaka olsun. Çadır içinde ya da ormanlık arazide dolaşırken ihtiyacınız olabilir.

2. Sinek kovucu sprey

Şehirde de sinekler var aman ne olacak diye basit düşünmeyin. Doğada karşınıza çıkacak sinek ve böcekler, şehirdeki akrabalarından daha acımasız olabiliyor.

Kamp-Cantasi-Ekipmanlari

3. Çakmak

Odunları birbirine sürterek ya da camla ateş yakma gibi becerileriniz üst seviyelerde değilse yanınıza çakmak ya da kibrit gibi şeyler almayı unutmayın. Hava soğuduğunda ya da yemek yapmanız gerektiğinde o minik şeyin değerini daha iyi anlayacaksınız.

4. Çakı

Kampta hayat kurtaran malzemelerden biri de çakı. Bıçak, makas, tornavida, açacak gibi farklı özellikleri olan çakılar, hemen hemen tüm ihtiyaçlarınızı gidermenize yardımcı oluyor. Çakınızı temiz ve kuru tutarak daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz.

5. Pusula-Harita

Cep telefonumun navigasyon özelliği de ve pusulası da var diyorsanız çok şanslısınız. Zira kamp için gittiğiniz bölgeyi iyi bilmiyorsanız bu özellikler oldukça işinize yarayacak. Şarjınızın bitme ihtimaline karşı dayanıklı bir powerbank edinmeyi de unutmayın.

6. İp

İp kamp yaşamında ne zaman lazım olacağı belli olmayan bir malzeme. Çadırı bağlamak, çamaşır asmak gibi pek çok durumda ipin nimetlerinden ve gücünden faydalanabilirsiniz. Yaklaşık iki metrelik dayanıklı bir kamp ipi işinizi görebilir.

Kamp-Cantasi-Nasil-Olmali

7. Mandal

Kirlenen çamaşırlarınızı asmak için ya da rüzgar yüzünden uçup duran çadır örtüsü ve tentenizi sabitlemek için mandal kullanmanız gerekebilir. Ufacık bir şey gibi dursa da kamp çantanızda olması gerekenler arasında mandalın önemi büyük.

8. Yedek kıyafet

Havanın güzelliğine aldanıp tek parça eşya ile yola çıkmayı düşünmeyin. Olası hava değişikliği ihtimaline karşı yağmurluk, hırka ve yedek kıyafet gibi bir kaç parça eşyayı çantanıza koymayı ihmal etmeyin.

Kampın keyfini ve huzurunu kaçırmamak için çantanızı hazırlarken içine neler koyduğunuza iyi bakın. Kamp için gideceğiniz çoğu yerde AVM ve market gibi yerlerin yakın olmayacağını düşünerek, sağlığınız ve güvenliğiniz için temel ihtiyaçları eksiksiz hale getirmeye özen gösterin.

1 YORUM

  1. Merhaba,
    Harika bir blogunuz var; şimdi siz de yarışmaya katılıp değerlendirmeye katılabilirsiniz. Blogum Harika kampanyası ile siz de blogunuzla kazanmaya aday olun, websitenizi tanıtın, promosyon ödüller kazanın. Sponsorlarımızın desteği ile bloglar arası etkinlik yarışmamızı 2018 yılı içerisinde yeniden düzenliyoruz. Katılım için web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. İlginiz ve desteğiniz için teşekkürler!

    Web : http://www.blogumharika.com/
    Mail: iletisim@blogumharika.com
    Tel : +90212 330 9707

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here