Şu anda en popüler konulardan biri nesnelerin interneti. Yakın zamanda çok sayıda akıllı ürünün hayatımızda olacağı söyleniyor. Bundan tabii tüm sektörler gibi turizm sektörü de etkilenecek. Artık biz gezginler olarak da yanımızda akıllı ürünler taşıyacağız ve teknolojiden faydalanacağız. Her ürünün internete erişilebilir olmasıyla da belki de seyahat alışkanlıklarımız da tamamen değişecek ve çağa uyum sağlayacak. Kim bilebilir?

Seyahat ederken kullanabileceğimiz, biri birinden ilginç yeni nesil teknolojik ürünlerin bazılarına göz atın:

Seyahat Ederken Taşıyacağımız 6 Akıllı Ürün

1. Nixie

Nixie

Selfie çekmeyi severim ama sopasına bir türlü alışamadım… Giyilebilir bir drone olan Nixie’yi, bileğinizden salıyorsunuz ve etrafın kuş bakışı görüntüsünü aldıktan sonra tekrar bileğinize konuyor. Ayrıca uzaktan selfie’nizi de otomatik çekebiliyor. Selfie’ciler ve kuş bakışı görüntü arayanlar için gayet ideal.

2. The Dash

The-Dash-Akilli-Kulaklik

Seyahatleriniz sırasında müzik dinlemeden yapamayanlardan  iseniz The Dash kablosuz akıllı kulaklık size göre olabilir. Bluetooth teknolojisi sayesinde cep telefonu uygulaması üzerinden seçtiğiniz müzikleri dinleyebiliyorsunuz. Ayrıca içerisinde bulunan sensörler sayesinde ne kadar adım attığınızı, ritminizi ve mesafenizi de ölçebiliyor.

3. Narrative

Narrative

Gittiğiniz yerlerde fotoğraf çekmeyi seviyor musunuz? Cevabınız evetse, kıyafetinize takılan bir ürün olan narrative siz farkında olmadan tüm gezdiğiniz yerlerin fotoğrafını çekecek ve ardından sizinle paylaşacak. Otomatik modunda dakikada 2 adet fotoğraf çeken ürünün, 4000 fotoğraflık hafızası bulunuyor. Ayrıca istenildiğinde otomatik moddan çıkıp, kendiniz de fotoğraf çekebiliyorsunuz.

4. BlueSmart

Bluesmart-Akilli-urunler

Bir akıllı bavul olan BlueSmart; teknoloji ve seyahatin en en iyi kombinasyonlarından. Bavulunuzun lokasyonunu ve ağırlığını göstermesiyle birlikte, uzaktan kontrol edilebilir dijital kilit özelliğiyle normal bavullardan ayrılıyor. İçerisinde ayrıca şarj etme ünitesi de olan ürün, tatil severlerin vazgeçilmezi olmaya aday.

5. TrackrBravo

TrackrBravo

Seyahatlerinizde hep bir eşyanızı kaybetme tedirginliğiyle mi yaşıyorsunuz? Artık TrackBravo hayatımızda olacak. Bu ürünü kaybolmasını istemediğiniz ürüne takarak, cep telefonunuz üzerinden takip edebiliyorsunuz. Oldu ki cep telefonunuzu kaybettiniz… Bu zamanda TrackrBravo üzerindeki butona basarak telefonunuzu bulabiliyorsunuz. Sonuç olarak TrackrBravo ile artık kaybetmeye son.

6. Safelet

Safelet

Yalnız seyahat etme tutkunlarından mızınız? Ne kadar ruh dinlendirici olsa da, safelet gibi akıllı bileklik/bileziklere ihtiyacınız var. Başınıza birşey geldiğinde bileklik üzerindeki butona basarak, ürünün uygulaması üzerinden tanımladığınız kişiere yardım çağrınız lokasyon bilginizle birlikte gönderiliyor. Böylece hızlı bir şekilde yardım talebi aktarılmış oluyor. Aynı şekilde emniyetten de yardım talebi istenebilir.

Önümüzdeki senelerde etkileşimin ve internetin hemen her nesne ile entegre edileceği ve biribirinden çok farklı nesnelerin veya ürünlerin ortak amaçlar için birlikte hareket edeceği bir döneme gireceğiz gibi görünüyor. Bu teknolojinin hayatımızı ve seyahat alışkanlıklarımızı nasıl etkileyeceğini hep birlikte göreceğiz.

7 YORUMLAR

  1. Hakikaten baş döndürücü bir hızla ilerliyor teknoloji. Listedeki ürünler çok ilginç, bakalım daha neler göreceğiz?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here