Akıllı telefonlar hayatımızın her anında yanımızda. Özellikle seyahat sırasında tam anlamıyla hayat kurtarıcı olan akıllı telefonlar tek bir dokunuşla sorunları çözüyor.

Hayalinizdeki tatili bulmak, gidilecek destinasyondaki aktiviteler hakkında ön araştırma yapmak, en ucuz uçak bileti bulmak ya da uçuşla ilgili tüm detayları öğrenmek için telefonunuzda bulunması gereken 5 seyahat uygulamasını bir araya getirdik.

Seyahat-Uygulamalari

Telefonunuzda Olması Gereken 5 Seyahat Uygulaması

1.TripAdvisor

Dünyanın dört bir yanındaki otel, restoran, mekan, aktiviteleri bir arada sunan TripAdvisor uygulaması, iOS ve Android’de kullanılabiliyor. Gerçek kullanıcı deneyimleri ve yorumlarıyla zenginleştirilen uygulama ile seyahatinizin her türlü detayına erişmeniz oldukça kolay. Kendi deneyimlerinizi de uygulama aracılığıyla paylaşmayı unutmayın!

2. GateGuru

Birçok seyahatin başladığı ya da sonlandığı yer olan havalimanları keyifli bir yolculuk hayati önem taşıyor. Güvenlik ve pasaport kontrolü sırasında ne kadar zaman harcarım, kapıda bir değişiklik var mı gibi sorular havalimanlarında en çok karşılaştığımız ve bir an önce çözülmesi gereken belirsizlikler. GateGuru bu sorulara en kısa sürede yanıt veren uygulama. Android ve iOS kullanıcıları uygulamaya erişebiliyor.

3. TripIt

TripIt bir sürü rezervasyon detayını bir araya getiren faydalı bir uygulama. Android ve iOS kullanıcılarının yararlandığı TripIt ile otel rezervasyonları, bilet detayları, havalimanı kapısı gibi her şey e-posta hesabınız aracılığı ile derli toplu bir şekilde sizinle paylaşılıyor.

Seyahat-Aplikasyonlari

4. Turna

Türkiye’nin en başarılı online uçak bileti platformlarından Turna.com, dünyanın dört bir yanından binlerce hava yolu şirketinin biletlerini en uygun fiyatlarla satıyor. Her bilet satın alan üyeye Turna Puan hediye eden platformda bu puanları dilediğiniz zaman harcayabiliyorsunuz. Ayrıca sizin davetinizle üye olan kullanıcıların alışverişlerinden de puan biriktirmeniz mümkün.

5. Google Translate

Dünya sandığımızdan küçük olsa da hala herkesle tek dille anlaşabilmek mümkün değil. Son dönemde kullanıcı deneyimini giderek daha da güvenilir ve memnuniyet verici hale getiren Google Translate, anlaşma sorunu yaşanan noktalarda hayat kurtarıyor. Sesli ya da yazılı çeviri yapan uygulama ile kelimeleriniz istediğiniz dile çevrilebiliyor. Google Translate Android ve iOS’ta mevcut.

8 YORUMLAR

  1. Turna, havayolu firmalarının puan sisteminden daha karlı. Ustelik bir sorunla karşılaşınca pratik çözümler sunuyor. TripAdvisor da ozellikle konaklama ve restoran seciminde buyuk avantaj. Yorumlari dikkatli analiz etmek gerekiyor.

  2. Listedeki uygulamalar gerçekten de can kurtarıcı. Bunlara bir de Airbnb eklenebilir, konaklama için oldukça faydalı bir uygulama.

  3. Ek olarak ulaşım için en ucuz, en hızlı ve en konforlu uygulamalardan UBER, fotoğrafları işleyeceğiniz PS Express, alternatif otel uygulaması hotelscombinwd tavsiyem.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here