Ucuz uçak bileti bulmak trend haline geldi. Eğer 3 saat civarı bir uçuşu erkenden almak istersen çok ucuz tarifelerden yararlanabilirsin. Genelde 2 ay öncesinden yapacağın bir rezervasyon en uygun tarifeleri sunar. Avrupa’nın güneyini keşfetmek için basit bir kot pantolon fiyatına bile ucuz bilet alınabilir.

Ucuz-Ucak-Bileti-Bulmanin-Yollari

Uçak bileti fiyatları nasıl bu kadar düşük olabiliyor?

Firmalar uçuştan çok önce biletleri ucuz satmaya başlayıp uçuştan çok önce aslında tüm masraflarını çıkartmış oluyor. Daha sonra uçuş günü yaklaştıkça bilet fiyatları yükseliyor (Burada firmalar kar etmeye başlıyor, en son koltuklar standart diğer havayollarıyla aynı ücretlere satılıyor).

Bunun dışında ucuz havayolları, uçuşlar esnasında ücretsiz yiyecek gibi ekstraları da vermeyerek maliyetten tasarruf ediyorlar. Bu iş modeli çok tutuyor ve Avrupa’da ki tatil kavramını devrimsel olarak değiştiriyor. Kimin 2 saatlik bir uçuş için yemeğe ihtiyacı olsun? Çok gerekiyorsa kendi sandviçini getirebilirsin.

Ucuz-Ucak-Bileti-Yollari

Ucuz uçak bileti sunan havayolları

Wizzair, German Wings, RyanAir, EasyJet, Pegasus.

Bagaj ağırlık limitleri düşüktür, 15 kg normal, fakat zaten bu ağırlığın öneminin farkında olan bir sırt çantalı için problem olmamalı – toplam ağırlık hedefin zaten 15 kg olmalı!

Öneri: Günlük çantanın el bagajı kadar ufak olmasına ve içine rehber, kitap ya da elektronik eşya gibi gerekli olacak her şeyi sığdırabileceğinden emin ol. İçinde kesici alet gibi güvenlikte problem çıkartacak şeyler olmamalı. Görünürde hafif olduğundan genelde bunu tartıya eklemezler, bu şekilde çanta ağırlığını minimum seviyeye çekebilir ve ekstra ücret ödemekten kurtulabilirsin.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here